26 Ocak 2011 Çarşamba

Çin astrolojisi üzerinden burçlar..

2011 yılında gariban ülkemin bitakım, bazı burçlarını neler bekliyor?!.

Öküz: Şimdi ben sana bu yıl ne diyim; adın üstünde, öküzsün işte!.Ye, iç, yat, ineklerle gününü gün et; memleket meseleleriyle ilgili tek bi şey düşünme!.keyfine bak yani koçum! yani ki 2011 yılı sana öküzlükten başka yeni bişey getirmeyecek!
Kaplan: Sinsilikte ve acımasızlıkta üstünüze mahlûk tanımam!.bu özelliğinizi iyi kullanın. Bütün bi yıl sizin!.bu yılki darbe, suikast, cinayet planlarınızla ilgili, ejderha, yılan, maymun, köpek ve domuzla rahatlıkla işbirliği yapabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda, Orwel’in ‘hayvan çiftliği’ isimli mükemmel eserinden fevkalade yararlanabilmeniz de mümkün!.
Tavşan: Bokunuz bu yıl da ne kokacak, ne bulaşıcak!.derin güçlerin dümen suyunda iyi gidiyorsunuz yani!.kulaklarınız dik, gözünüz açık, uykunuz hafif olsun!.en küçük bi çıtırtıda soluğu doğruca abd, kanada, fransa, isviçre gibi bol huzurlu(!) ülkelerde rahatlıkla alabilirsiniz. zaten de yıllar evvelinden büyük maharetle kotardığınız devlet ve banka hortumlamalarınızın semeresi yatırımlarınız, sırdaş banka hesaplarınız oralarda sizi bekliyor!.hani hedeflediğiniz, ‘daha çok imtiyaz, daha çok erk, daha çok yağma darbe havucu, daha çok kaynak, daha bi çiftlik, daha bi konformist yaşam, daha bi akar, daha bi atar, daha çok haybeden gelir’ için erketeye yattığınız yerden sıfır riskle, özlediğiniz vurgun düzeninin şartlarının oluşması için çaktırmadan giriştiğiniz, ufak ufak, adım adım ilerlettiğiniz altyapı olayları sayesinde istikbaliniz pek bi parlak görünüyor!.yalnız, bunun için, ergenekon yıldızınızın darbe burcuna girip eski parlaklığına kavuşması gerekiyor. Biraz beklemeniz lazım yani!.hani olası bi karışıklık-marışıklık durumunda, tıpkı on iki eylül de olduğu gibi, ülkeden sıvışıp, üç beş ay sonrasında, ortalık yatışınca, yatırım ve kaldırımlarınızın başına fatihler gibi dönebilirsiniz.
Ejderha: Burcunuzun bu yıl size getireceği şeylerden bahsetme gereği duymuyorum. Ülkemizde bi süre daha uykuda kalınız!.kazara uyanıcak filan olursanız hani, vakit geçirmeden önce telavive uğrayınız, yakın akrabalarınızı ziyarette bulununuz, büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpünüz, yüksek, karanlık dostlarınız ve ikiziniz enflasyon ile birlikte ekonomilerini boğazına dek boka batırana kadar iştahla yiyiniz içiniz, bol bol israf ediniz, işinizi bitirip fermuarınızı çektikten sonra batıya yöneliniz; batıya, sürekli batıya doğru gidiniz. Cehennemin dibine kadar yolunuzun olduğunu iyi biliniz, ama siz bi canavar olarak, öyle hemen kestirmeden cehennemin yolunu tutmayınız; özellikle vasingtonda uzunca bi müddet konuşlanınız.. pek sevdiğiniz büyük  iflaslar, şirket batmaları için, özlediğiniz ortam, durum ve imkân şu an pek bi mevcut..yani ki ekonomi otobanları üzerinde ‘harmandalı’, ‘çökertme’ gibi oyunlar için vakit çok müsait!.dünyanın anasını ağlatan, başka barış ve demokrasi şampiyonu(!) ülkelerin ekonomik sonlarını hazırlamada büyük katkılarınız olabilir..mesela ingiltere ve fransa; hatırlarını sormadan geçmeyiniz, hatırları kalmasın yani!.
Yılan: Bu yılın en şanslısı, ekmek çarpsın sizsiniz!.üç vakte kalmaz, bazı azman engerek biraderleriniz mapustan çıkarılıp mebus ediliyor. Bunun için bazı tek partici örgütlerimiz, darbesever stk(!)larımız, iç ve dış derin güçlerimiz, babaların babası, kırk yıldır ülkemin başına "baba" diye çöreklenmiş moruk militarist, morison sülüman'ımızın da yüksek gayret ve büyük destekleriyle cansiperane çalışmalar yapıyor. İşleriniz ayna yani!.
Koyun: (bu kadar vahşi ve azgın mahlukatın arasında ne işi var lan bu koyunun burda?!.hangi aklına soktuğumun sikik kafalısı getirdi bu zavallıyı buraya?!)
Maymun: biliyorsunuz di mi; gelmiş geçmiş bütün yıllar sizin..özellikle üçünüz bi aradayken!.tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yıl da bi salaklık etmeyip, sıhhat ve selametiniz için, yine maymunca davranın; görmeyin, duymayın, konuşmayın şurda!.
Horoz: Bilader!. sen şurda yazılan çizilen, konuşulanlara, spekülasyonlara bu yıl da aldırma, kimseyle polemiğe filan girme, güzel güzel işine bak!.bak, zaten ortalık yoluk tavuktan geçilmiyo!.
Köpek: Geçtiğimiz yıl, kurnaz bi tilkinin oyununa gelip attığın taklalar yüzünden bu yıl durumun hiç de iyi görünmüyo!.çok dikkatli olmalısın!.ne yediğine, ne içtiğine, kiminle düşüp kalktığına, kimin kapısında yattığına çok dikkat et, siyastrolojik (s)oyun tehlikeye girebilir!.
Domuz: 2011’de de hâlin içler acısı olacak!.Son bikaç yıldır, devlet yağı, miri malı yağmadan, hortumdan, ihaleden, derin güçlerin sermayelerinden nasiplenemediğin için tazıdan da beter bi haldesin. Bu yıl sana daha da beter gelecek; iğneden ipliğe dönmen kaçınılmaz. sakın beklentilerini yüksek tutma gibi bi dangalaklık içine girme!.hani bundan onlar yıl evvel filan olsa neyse!. Sen iyisimi, hani bi zamanlar, üç beş dinozor hariç, tek bi Allahın kulunun okumadığı, günde üç bin bile satamadığı halde buna rağmen, malum derin güçlerin büyük desteğiyle suni solunum yaşatılmaya çalışılan, bugünlerde esâmesi okunmayan, perme perişan yerlerde sürünen bi renksiz ceride-i mevkutenin, geçmişte o parlatılmış günlerinde, köşesinde, gündeminden düşürmediği için, halk arasında ‘domuzcu köşe yazarı’ nam tesmiye olunan zatınının ahrete çoktan irtihali yüzünden uzunca bir süre kimseden bi medet filan umma!. Bence bu günlerde, silivri dolaylarındaki steplerde bi süre, bi umut gezin, tıpkı yılan gibi, darbenekoncuların çıkışını bekle!.hele bi mebus olup mecalise girsinler, seni mutlaka görürler. Özellikle bi ‘ballıbay’ derin şahsiyetinin koltuğunun altından hiç ayrılma; çünkü şu sözünü ettiğimiz, bugün toprak olmuş malûm domuzcu şahsiyet kişisinin ilk ve son talebesi, mirasçısı, manevi evladı odur ve bugün geçmişten gelen şu beslenme ile ilgili meseleni bilen bi tek o vardır memalikte..bütün umudun onda yani, bizden söylemesi!.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder